شنبه / ۱۲ آذر ۱۴۰۱ / ۱۲:۴۵
سرویس : مسجد خبر
کد خبر : ۳۷۷۱۵
گزارشگر : ۶۹۱
سرویس مسجد خبر
نماینده مجلس خبرگان رهبری؛

تربیت مسجد‌ی مانع ناهنجاری‌های اجتماعی است

حجت‌الاسلام والمسلمین حاج‌ابوالقاسم با بیان‌اینکه مساجد می‌توانند نقش محوری در ارتقای فرهنگ کشور ایفا کنند، گفت: تربیت و فعالیت‌های فرهنگی مسجدمحور، مانع جدی برای بروز ناهنجاری‌ها و افتادن در مسیرهای انحرافی است.

(شنبه ۱۲ آذر ۱۴۰۱) ۱۲:۴۵

به گزارش پایگاه تخصصی مسجد؛ حجت الاسلام والمسلمین «محمد حاج‌ابوالقاسم» در گفت‌ و‌ گو با شبستان با بیان اینکه مساجد می توانند نقش محوری در ارتقای فرهنگ کشور ایفا کنند، اظهار کرد: قطعا اگر مساجد فعال‌تر باشند و کارکردهایشان در همه عرصه ها احیاء و تقویت شود، بسیاری از ناهنجاری های اجتماعی فرهنگی رخ نمی دهد.

 

نماینده مجلس خبرگان رهبری افزود: از دلایل اصلی آنچه امروز در قالب برخی از ناهنجاری های اخلاقی، اجتماعی و فرهنگی در کشور شاهد آنها هستیم، عدم فعالیت صحیح و متمرکز مساجد در عرصه فرهنگ و هنر و حتی ورزشی است.

 

وی اضافه کرد: برای مثال پناهندگی برخی ورزشکاران یا افتادن برخی هنرمندان در دام دشمن، بعضا ناشی از فقدان تربیت صحیح دینی است که باید در مسجد انجام شود.

 

حجت‌الاسلام حاج‌ابوالقاسم در پایان گفت: اگر تربیت و فعالیت‌های فرهنگی ما مسجدمحور انجام شود، مانع جدی برای بروز ناهنجاری ها و افتادن در مسیرهای انحرافی خواهد بود.

 

پایان پیام/
https://farhang.masjed.ir/u/Tqp
ایمیل را وارد کنید
تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید