سه شنبه / ۱۵ آذر ۱۴۰۱ / ۱۲:۲۱
سرویس : مسجد خبر
کد خبر : ۳۷۷۲۵
گزارشگر : ۶۹۱
سرویس مسجد خبر
قمی خطاب به ائمه جماعات؛

مردم را در جهاد تبیین شریک نمائید

حجت‌الاسلام قمی با بیان‌اینکه کار اصلی امامان‌محله به میدان آوردن مردم است، گفت: در شرایطی که دشمن می‌خواهد افکارعمومی را قبضه کند، جهاد تبیین یک واجب فوری و عینی است که اصلی‌ترین سپاهیان آن امامان‌محله هستند.

(سه شنبه ۱۵ آذر ۱۴۰۱) ۱۲:۲۱

به گزارش پایگاه تخصصی مسجد به نقل از شبستان، گروه مسجد و کانون‌های مساجد، حجت الاسلام والمسلمین «محمد قمی» در دومین روز نشست ملی جهاد تبیین ویژه شبکه امامان محله کشور با عنوان «آرمان عزیز»، با اشاره به جایگاه مهم شبکه امامت در عرصه جهاد تبیین، اظهار کرد: در این زمانه و چنین شرایطی دستگیری از مردم و توفیق قبول تکفل هدایت جامعه، سعادتی است که نصیب هر کسی نمی‌شود.

 

رئیس سازمان تبلیغات اسلامی با اشاره به روایتی که امام را دوست و رفیق معرفی می کند، تصریح کرد: ما نیز باید به تأسی از پیامبر(ص) نسبت به هدایت مردم حریص و مهربان باشیم. ائمه(ع) چقدر زحمت کشیدند که به ما بیاموزند که پیامبر(ص)، امام بود. امام باید درمند مردم باشد؛ درست است که یکی از ملزومات امامت خدمت است اما لازمه نور تاباندن به حیات مردمی که در محله شما زندگی می کنند، فقط خدمت رسانی نیست. به میدان آوردن مردم کار اصلی امام است.

حجت الاسلام والمسلمین قمی با اشاره به آیه «لَقَد أَرسَلنا رُسُلَنا بِالبَیِّناتِ وَأَنزَلنا مَعَهُمُ الکِتابَ وَالمیزانَ لِیَقومَ النّاسُ بِالقِسطِ» به عنوان شاهد این مدعا، بیان کرد: امام طوری مردم را به میدان می آورد که قیام و اقامه عدالت کنند. در صحنه‌های مختلف جهاد، امام پیشاپیش مردم حرکت و با روشنگری زمینه حضور آنها را فراهم می کند. ارتباط میان امام و مردم یک پیوند ناگسستنی است.

 

رئیس سازمان تبلیغات اسلامی با بیان اینکه بیش از هجمه اقتصادی و امنیتی، امروز دشمن هجمه روانی و جنگ تبلیغاتی دارد، گفت: رهبر معظم انقلاب به مناسبت‌های مختلف به این نکته تأکید داشتند و در جایی فرمودند دشمن می‌خواهد افکار عمومی را قبضه کند؛ در چنین شرایطی بی تردید جهاد تبیین یک واجب عینی و فوری است.

 

امامان محله در وسط معرکه هستند نه حاشیه

وی با اشاره به اینکه یک سال از فرمان جهاد تبیین رهبر معظم انقلاب می گذرد، گفت: ایشان در طول این مدت، 60 بار واژه «جهاد تبیین» را به کار بردند. شما امامان محله در وسط معرکه اصلی هستید نه در حاشیه؛ در نقطه طلاقی خط مقدم نبرد با دشمن حضور دارید؛ بنابراین نیاز به برنامه ریزی، همفکری و هم‌عهدی داریم تا مردم را به میدان جهاد تبیین بیاوریم.

 

حجت الاسلام والمسلمین قمی افزود: مردم را با دلسوزی باید به میدان آورد؛ باید با تک تک افراد صحبت کرد و اینگونه برای امام زمان(عج) سرباز آماده کنیم. اگر ما در این زمینه تمام توان خود را به کار بگیریم، خداوند متعال نیز بر ما نظر لطف خواهد داشت و امداد الهی شامل حال ما می‌شود.

 

رئیس سازمان تبلیغات اسلامی در ادامه به تبیین آیه 249 تا 251 سوره مبارکه بقره پرداخت و گفت: در همین قضایای اخیر چقدر هزینه و دلار خرج کردند اما افرادی که مؤمن به سنت الهی بودند پای کار آمدند و گفتند: «کَم مِّن فِئَة قَلِیلَةٍ غَلَبَت فِئَة کَثِیرَةَ بِإِذنِ ٱللَّهِ وَٱللَّهُ مَعَ ٱلصَّـبِرِینَ» تعداد ما در برابر دشمن جهانی و بین المللی کم است اما اگر صبر و ایستادگی داشته باشیم، حتما بر دشمنان فائق خواهیم آمد.

  

وی به ظرفیت مردمی ایران و شگفتی‌هایی که در مقاطع مختلف تاریخی به وجود آوردند، اشاره و اظهار کرد: امام(ره) فرمود من این مردم را می شناسم؛ امام(ره) به مردم ایمان داشت و با این ایمان کاری کرد که جوانان بر سجاده خون نشستند.

 

رئیس سازمان تبلیغات اسلامی لباس طلبگی را به کفن تشبیه کرد و گفت: ما که این لباس را به تن کردیم یعنی حاضریم در این راه جان خود را تقدیم کنیم؛ مگر می شود با عمامه‌پرانی، بترسیم؟! طلبه‌هایی که در نقش امامت، رسالت و ردای پیامبری را به دوش گرفتند می توانند مردم را به میدان روشنگری بیاورند.

 

وی در پایان خاطرنشان کرد: اگر طلاب انقلابی و سربازان رهبر معظم انقلاب، مردم را به میدان بیاورند، حتما اتفاقات بزرگی رقم خواهند خورد؛ می‌توان ورق این جنگ را برگرداند. یکی از اصلی ترین سپاهیان این میدان، امامان محله هستند.

 

پایان پیام/
https://farhang.masjed.ir/u/Tut
ایمیل را وارد کنید
تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید