شنبه / ۱ بهمن ۱۴۰۱ / ۰۸:۰۵
سرویس : مسجد خبر
کد خبر : ۳۷۸۳۴
گزارشگر : ۶۹۱
سرویس مسجد خبر
عضو کمیسیون فرهنگی مجلس شورای اسلامی؛

جوان برای حضور در مسجد به محبت و معرفت نیاز دارد

حجت‌الاسلام نیک‌بین با بیان اینکه جوانان برای حضور در مسجد به معرفت و محبت نیاز دارند، گفت: اکنون هم آنها در فضای اطراف مسجد تنفس می‌کنند و با اشارات بجا و دقیق در مسجد حضور یافته و طعم شیرین انس با آن را می‌چشند.

(شنبه ۱ بهمن ۱۴۰۱) ۰۸:۰۵
به گزارش سرویس مسجدخبر؛ حجت‌الاسلام‌والمسلمین «جواد نیک‌بین» در گفتگو با شبستان درباره راه‌های تحقق نهضت بازگشت به مسجد و جذب حداکثری نسل جوان به مسجد، اظهار کرد: مسجد بی‌بدیل‌ترین مکان برای تجمع مذهبی و حضور معنوی انسان‌ها در جهان است که دیگر مکان های مشابه همچون کلیسا و امثال آن توان رقابت با مسجد در ایچاد چنین فضایی را ندارند.
 
عضو کمیسیون فرهنگی مجلس شورای اسلامی ادامه داد: مسجد به عنوان ملجا و پناه مردم در صبح، ظهر و شب، بدیلی ندارد و لذا جذب نسل جوان و آینده‌ساز کشور به آن ضرورتی جدی است که ملزومات خود را می طلبد.

 

حجت‌الاسلام نیک‌بین با بیان اینکه جذب و حضور جوانان در مسجد اقتضائات خود را دارد، تاکید کرد: گذاشتن میز پینگ‌پنگ و فوتبال‌دستی در مسجد راه این جذب نیست، جوان برای حضور در مسجد به محبت و معرفت نیاز دارد.
 
وی ادامه داد: برگزاری کلاس های اخلاقی معرفتی در مسجد به گونه ای که فضا را برای ترقی و شد و تعالی جوان فراهم کند در این جذب نقشی مهم خواهد داشت، لذا باید مسجد کانون معرفت و نردبان مطالعه و نیایش و دیگر فعالیت های ارتقایی و کمال‌بخش برای جوان باشد؛ باید فضای مساجد را به سمتی ببریم که نیایش صبح و غروب جوان در آن انجام شود.
 
حجت الاسلام نیک‌بین در پایان خاطرنشان کرد: هرچند ما معتقدیم نوجوانان و جوانان ما در فضای اطراف مسجد حضور دارند و در آن تنفس می کنند اگر اشارت بجا و زیبا به سمت آنها شود به مسجد آمده و طعم شیرین انس با آن را نیز می چشند.
 
پایان پیام/
https://farhang.masjed.ir/u/12qw
ایمیل را وارد کنید
تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید