دوشنبه / ۳ بهمن ۱۴۰۱ / ۱۰:۱۸
سرویس : مسجد خبر
کد خبر : ۳۷۸۴۶
گزارشگر : ۶۹۱
سرویس مسجد خبر
گزارش نشست کمیته مساجد بزرگداشت دهه فجر

محوریت مساجد در جشن چهل‌وچهار سالگی انقلاب

نشست کمیته مساجد بزرگداشت دهه فجر برگزار و طی آن برنامه دستگاه‌های عضو برای چهل و چهارمین سالگرد پیروزی انقلاب اسلامی تشریح شد.

(دوشنبه ۳ بهمن ۱۴۰۱) ۱۰:۱۸

به گزارش مسجد خبر به نقل از شبستان، نشست کمیته مساجد ستاد دهه فجر انقلاب اسلامی امروز (یکشنبه، دوم بهمن ماه) در ساختمان شهید حاج قاسم سلیمانی ستاد هماهنگی کانون های مساجد کشور برگزار شد.

 

برنامه های بزرگداشت دهه فجر انقلاب اسلامی با محوریت مساجد برگزار شود

 

حجت الاسلام والمسلمین «غلامعلی قدیریان» در این نشست با بیان اینکه پیامبر اسلام (ص) فرمودند مساجد بهترین اماکن روی زمین هستند، گفت: برنامه های بزرگداشت دهه فجر انقلاب اسلامی نیز با محوریت مساجد برگزار شود.

 

دبیر کمیته مساجد ستاد بزرگداشت دهه فجر انقلاب اسلامی افزود: هشت دستگاه عضو این کمیته هستند که الحمدالله با ریاست ستاد هماهنگی کانون های مساجد کشور برنامه های خوبی برای بزرگداشت چهل و چهارمین سالگرد پیروزی شکوهمند انقلاب اسلامی تدارک دیده اند.

 

وی اضافه کرد: همه دستگاه های عضو کمیته مساجد ستاد بزرگداشت دهه فجر انقلاب اسلامی بسیار خوب و مقید عمل کرده اند و کمیته های ناظر استانی نیز فعال شده اند و جلسات آنان نیز به صورت مستمر در استان ها برگزار می شود.

 

قدیریان تاکید کرد: برنامه های بزرگداشت چهل و چهارمین سالگرد پیروزی انقلاب اسلامی به صورت گسترده تر از سال های گذشته در مساجد و همچنین در محلات با محوریت مساجد و به همت بچه های مسجد برگزار می شود.

 

بنا بر این گزارش، حجت الاسلام والمسلمین «سید محمدحجت  میرشاه‌ولد» نیز با بیان اینکه سازمان اوقاف و امور خیریه کشور ویژه برنامه های خود در بزرگداشت دهه فجر انقلاب اسلامی امسال در سطحی وسیع تر از گذشته برگزار می کند، گفت: یکی از مهمترین اقدامات ما آذین بندی فضای بقاع متبرکه و محیط پیرامونی آن است.

 

نصب 22 عدد تابلوی نمایشگاهی در ابعاد 50 در 70 سانتی متر در فضای بقاع متبرکه

نماینده سازمان اوقاف و امور خیریه در کمیته مساجد ستاد دهه فجر انقلاب اسلامی افزود: یکی از مهمترین کارهایی که امسال در حوزه فضاسازی انجام می دهیم، نصب 22 عدد تابلوی نمایشگاهی در ابعاد 50 در 70 سانتی متر در فضای بقاع متبرکه است. این 22 تابلو که در صحن بقاع متبرکه نصب می شود به شکل نمایشگاهی دستاوردهای انقلاب اسلامی را به نمایش می گذارد.

 

وی ادامه داد: سازمان اوقاف و امور خیریه امسال نیز از حضور سخنرانان برجسته کشور و همچنین مبلغان اعزامی و همچنین مبلغان بومی در بزرگداشت جشن های دهه فجر انقلاب اسلامی بهره مند می شود.

 

میر شاه ولد در ادامه با بیان اینکه تبیین دستاوردهای انقلاب اسلامی، جهاد تبیین و نشاط آفرینی و گسترش و تقویت امید در میان مردم از جمله محورهای برنامه های امسال سازمان اوقاف و امور خیریه در بزرگداشت دهه فجر انقلاب اسلامی است، گفت: 100 مبلغ در طی دهه فجر در بقاع متبرکه از سوی این سازمان حاضر می شوند و سخنرانی می کنند.

 

وی گفت: 14 موشن گرافی نیز توسط سازمان اوقاف و امور خیریه تهیه شده است که چهار مورد از آنها درباره شهید سردار حاج قاسم سلیمانی و 10 مورد نیز دستاوردهای نظام جمهوری اسلامی با رویکرد جهاد تبیین است.

 

این گزارش می افزاید، «فاطمه گنجی آزاد» نیز در ادامه این نشست با بیان اینکه بحث زنان و خانواده همواره مورد توجه امام خمینی و مقام معظم رهبری بوده است، گفت: الحمدالله حضور بانوان در عرصه اجتماع در دوره انقلاب اسلامی افزایش چشمگیری یافته است.

 

مهم ترین برنامه های مساجد در حوزه زنان و خانواده

مشاور حوزه زنان ریس ستاد هماهنگی کانون های مساجد کشور افزود: برگزاری برنامه های بیعت بانوان با حضرت امام خمینی (ره) و شهدا، برپایی نمایشگاه دستاوردهای حوزه انقلاب اسلامی در حوزه زنان و خانواده، برگزاری جشن تکلیف متمرکز در ایام ماه رجب که امسال با دهه فجر نیز همزمان شده است و فعال تر شدن دستگاه ها در زمینه ارایه دستاوردهایشان در حوزه بانوان و خانواده از جمله برنامه هایی است که دستگاه های مختلف می توانند در بزرگداشت چهل و چهارمین سالگرد پیروزی انقلاب اسلامی اجرا کنند.

 

بنا بر این گزارش، «زهرا سادات موسوی پناه» نیز با بیان اینکه فعال تر کردن برنامه های مرتبط با جوانان و نوجوانان به منظور رونق و نشاط و امیدآفرینی از جمله محورهای ستاد هماهنگی کانون های مساجد کشور در بزرگداشت دهه فجر انقلاب اسلامی است، گفت: به همین منظور یک برنامه شش محوری اجرا می شود که شامل  فجرانه، حرف حساب، سهم من، مترسک ها و عروسک ها، مسابقه کتابخوانی و پلاکاردنویسی است.

 

نماینده ستاد هماهنگی کانون های فرهنگی هنری در کمیته مساجد ستاد بزرگداشت دهه فجر انقلاب اسلامی افزود: فجرانه شامل آذین بندی محیط پیرامون مسجد، حرف حساب شامل شعارهای خوب و جدید، سهم من شامل بیان دستاوردهای انقلاب اسلامی در حوزه های مختلف، مترسک ها و عروسک ها شامل تصاویر و ویدیوهای مربوط به مترسک ها و عروسک هایی که در راهپیمایی 22 بهمن در دستان مردم قرار می گیرند، است.

 

وی اضافه کرد: تجدید میثاق با امام خمینی (ره) و شهدا بخش دوم برنامه های ستاد فهما در بزرگداشت دهه فجر انقلاب اسلامی است؛ به همین منظور بیانیه ای به امضای امام جماعت و بچه های مسجد می رسد و در صحن مسجد نصب می شود تا سایر نمازگزاران و مردم نیز آن را امضا کنند. قطعا از هر استان بیانیه های بسیار زیادی به دست ما می رسد که می توان آن را به صورت متمرکز جمع آوری و چاپ کرد.

 

موسوی پناه یاداور شد: اجرای حداقل 500 سرود در شهرستان های مختلف، بخش سوم؛ نورافشانی همراه با سر دادن شعار الله اکبر، بخش چهارم؛ سخنرانی با موضوع جهاد تبیین، بخش پنجم؛ تریبون آزاد، بخش ششم؛ برپایی غرفه، بخش هفتم و محوریت بخشیدن به پرچم جمهوری اسلامی بخش هشتم برنامه های ستاد هماهنگی کانون های مساجد کشور در بزرگداشت چهل و چهارمین پیروزی انقلاب اسلامی است.

 

برگزاری همایش مهدویت و انقلاب اسلامی

این گزارش می افزاید، «حامد صالحی» با بیان اینکه چهل ویژه برنامه از سوی ستاد اقامه نماز کشور در بزرگداشت دهه فجر برگزار می شود، گفت: یکی از مهمترین برنامه های ما در این ارتباط برگزاری همایش مهدویت و انقلاب اسلامی است که ششم بهمن ماه در استان سیستان و بلوچستان برگزار می شود.

 

نماینده ستاد اقامه نماز کشور در کمیته مساجد ستاد بزرگداشت دهه فجر انقلاب اسلامی افزود: نشست های تخصصی با موضوع نماز، مهدویت و انقلاب و ایام الله دهه فجر در سراسر کشور با همکاری دستگاه های مختلف به ویژه آموزش و پرورش، وزارت کشور و مساجد برگزار می شود.

 

وی ادامه داد: نمایشگاه کتاب و مسابقات فرهنگی نیز از سوی ستاد اقامه نماز کشور و همچنین برپایی نمایشگاه عکس و پوستر به همین مناسبت در سراسر کشور برگزار می شود.

 

صالحی ادامه داد: اعزام مبلغان به روستاها و مناطق عشایری از برنامه های دیگر این ستاد در بزرگداشت دهه فجر انقلاب اسلامی است. برنامه پرسمان نماز نیز شامل پاسخگویی به سوالات دانش آموزان با موضوع نماز است که در دهه فجر منتشر می شود.

 

بنا بر این گزارش، حجت الاسلام والمسلمین «محمدرسول نادری» نیز با بیان اینکه ستاد احیای امر به معروف و نهی از منکر با وجود همه هجمه هایی که به ان طی سه چهار ماه اخیر شده است، برنامه های خیلی خوبی در بزرگداشت دهه فجر و به ویژه احیای کارکرد مساجد تدارک دیده است، گفت: ما باید دستاوردهای انقلاب اسلامی را به صورت کاملا ملموس و مشهود برای مردم بیان کنیم. اگر در این زمینه درست عمل کنیم بیش از هر زمانی نقشه های دشمن خنثی می شود.

 

اجرای طرح شورای احیاگران محلات

نماینده ستاد احیای امر به معروف و نهی از منکر در ستاد هماهنگی کانون های مساجد کشور ادامه داد: این ستاد طرح شورای احیاگران محلات را با همکاری ائمه جماعات و فعالان بچه های مساجد برگزار می کند. هدف از اجرای این طرح این است که با محوریت مساجد کاری کنیم که هم مشکلات و معضلات محلات کم شود و هم سطح زندگی مردم ارتقا یابد.

 

وی ادامه داد: شورای احیاگران محلات تلاش می کند تا مردم همه مطالبات خود را از طریق مساجد پی گیری کنند و در واقع مساجد محل حل مشکلات و ارتقای سطح زندگی آنها شود.

 

برنامه های ویژه مرکز رسیدگی به امور مساجد در دهه فجر

این گزارش می افزاید، حجت الاسلام والمسلمین «بهزاد مقیسه» نیز با بیان اینکه مرکز رسیدگی امور مساجد امسال برنامه های ویژه تری در بزرگداشت دهه فجر تدارک دیده است، گفت: الحمدالله همه مساجد طرح های خوبی در تبیین دستاوردهای انقلاب اسلامی دارند.

 

نماینده مرکز رسیدگی به امور مساجد در کمیته مساجد ستاد بزرگداشت دهه فجر انقلاب اسلامی افزود: سخنرانی نیروهای انقلابی، پیشکسوتان مبارزه و شخصیت های مختلف کشور در جشن های بزرگداشت دهه فجر انقلاب اسلامی از جمله برنامه های مساجد در بزرگداشت چهل و چهارمین سالگرد پیروزی انقلاب اسلامی است.

 

وی ادامه داد: مرکز رسیدگی به امور مساجد در حوزه فضای مجازی نیز فعالیت های خوبی تدارک دیده و به همین منظور بسته محتواییتهیه شده و در اختیار ائمه جماعات مساجد قرار داده است.

 

مقیسه ادامه داد: مرکز رسیدگی به امور مساجد نیز امسال نیز برنامه های ویژه ای برای شرکت کنندگان در راهپیمایی 22 بهمن تدارک دیده است و به این منظور 37 مسجد به شرکت کنندگان در این راهپیمایی بزرگ خدمت رسانی می کنند.

 

بنا بر این گزارش، سرهنگ «محمدی» نیز در ادامه نشست با بیان اینکه سازمان بسیج مستضعفین رویکرد مسجدمحوری را با جدیت و در صحنه عمل دنبال می کند، گفت: جهاد تبیین، امیدآفرینی و نشاط آفرینی با محوریت مساجد محور برنامه های معاونت بسیج محلات سازمان بسیج مستضعفین در بزرگداشت پیروزی انقلاب اسلامی است.

 

نماینده سازمان بسیج مستضعفین در کمیته مساجد ستاد بزرگداشت دهه فجر انقلاب اسلامی افزود: دشمنان کارهای نکرده خود را به خوبی روایت می کنند، بنابراین ما نیز باید این همه خدماتی را که انقلاب اسلامی انجام داده است به خوبی روایت کنیم. سازمان بسیج مستضعفین امسال تلاش می کند در حوزه روایت گری دستاوردهای انقلاب اسلامی با رویکرد جهاد تبیین بیش از گذشته از ظرفیت مساجد استفاده کند.

 

محوریت بخشیدن به مساجد در سطح محلات

وی ادامه داد: سازمان بسیج مستضعفین در راستای اجرای گسترده تر طرح پیوند مسجد – مدرسه نیز جشن هایی با حضور دانش آموزان بسیجی در مساجد برگزار می کند.

 

بنا بر این گزارش، در انتهای این نشست احکام اعضای کمیته مساجد ستاد بزرگداشت دهه فجر انقلاب اسلامی توسط حجت الاسلام والمسلمین قدیریان، دبیر این کمیته به آنان اهدا شد.

 

پایان پیام/

https://farhang.masjed.ir/u/12Ut
ایمیل را وارد کنید
تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید