شنبه / ۱۴ اَمرداد ۱۴۰۲ / ۲۲:۴۲
سرویس : مسجد خبر
کد خبر : ۳۸۳۲۶
گزارشگر : ۶۹۱
سرویس مسجد خبر
حجت الاسلام خداداده:

مساجد در انحصار هیچ ارگان و گروهی نیستند

رئیس ستاد هماهنگی کانون‌های فرهنگی و هنری مساجد کشور با بیان اینکه مساجد در انحصار هیچ ارگان، نهاد و گروهی نیست، گفت: مسجد پناهگاه مردم است بنابراین نقطه طلایی حرکت‌ ما باید این باشد که بتوانیم ‌مؤمن مجاهد انقلابی را در مساجد تربیت کنیم.

(شنبه ۱۴ اَمرداد ۱۴۰۲) ۲۲:۴۲
به گزارش مسجدخبر به نقل از تسنیم، حجت‌الاسلام کمال خداداده ظهر امروز در شورای فرهنگ عمومی استان همدان با اشاره به جایگاه کانون‌های فرهنگی و هنری مساجد در کشور اظهار داشت: جایگاه مسجد در نظام توحیدی و فکر اسلامی جایگاه رفیع و بلندی است، جایگاهی که بر کسی پوشیده نیست.
 
وی با این توضیح که مساجد در انحصار هیچ ارگان، نهاد و گروهی نیست افزود: مسجد پناهگاه مردم است بنابراین نقطه طلایی  حرکت‌ ما باید این باشد که بتوانیم ‌مؤمن مجاهد انقلابی را در مساجد تربیت کنیم.
 
رئیس ستاد هماهنگی کانون‌های فرهنگی و هنری مساجد کشور با بیان اینکه ستاد کانون‌های فرهنگی و هنری مساجد در بخش کتاب، تئاتر، سرود و دیگر مواردی که می‌تواند محل جنب و جوش جوانان در مساجد باشد شکل گرفت گفت:‌ با مصوبه جدید شورای انقلاب فرهنگی نمایندگان ولی فقیه در استانها رئیس شورای سیاست گذاری رسیدگی به امور مساجد هستند تا با این کار کانون‌ها از سرچشمه معنوی ولایی دور نشوند و کارشان را با توجه نماینده ولی فقیه پیش ببرند.
 
وی با اشاره به اینکه مسجد پایگاه ولایت است از همین رو شعار دولت سیزدهم و همچنین وزیر ارشاد "نهضت باز گشت به مساجد" است ادامه داد: گاهی منظور ما از بازگشت به مساجد باز گشت حکمرانی به مسجد است، گاهی نیز منظور ما باز گشت حلقه های میانی مانند هئیت به مسجد است اما گاهی منظور باز گشت خود مردم به مساجد است و این یعنی مردم مسجد را از هر حیث در اثر گذار بدانند.
 
خداداده نتیجه باز گشت به مسجد را موفقیت در امر کادر سازی و تربیت نیرو بر شمرد و مطرح کرد:‌ اگر این مهم محقق شود آن وقت در دیگر مسائل دست ما بسته نخواهد بود.
 
وی با اشاره به گروگان گرفتن فرهنگ و هنر توسط برخی افراد عنوان کرد: در ماه های گذشته دیدیدم که برخی چهره‌های معروف بی مهری کردند بنابراین اگر بتوانیم دوربین به دست‌ها، قلم به دست‌ها و افرادی که مؤمنانه به فرهنگ و هنر نگاه کنند را تربیت کنیم آن وقت می توانیم روزهای خوبی را در کشور رقم بزنیم.
 
رئیس ستاد هماهنگی کانون‌های فرهنگی و هنری مساجد کشور درباره حضور میلیونی و ده ها هزار نفری مردم در عید غدیر عنوان کرد: امسال مجالس اهل بیت (ع) پر رونق‌تر بود و حتی در  مسابقات قرآنی نیز در بخش شرکت کننده‌های نوجوان، شاهد رشد 20 درصد  بودیم.
 
آیت الله حبیب الله شعبانی نیز در این جلسه با قدردانی از مردم برای خلق صحنه‌های حماسی در ایام عزاداری امام حسین (ع)؛ یکی از الزامات فعال شدن شورای فرهنگ عمومی را فعال سازی کمیته های مختلف بر شمرد و اظهار داشت: شورای فرهنگ عمومی استان اگر بخواهد اثرگذاری بیشتری داشته و آن مدیریت فرهنگی که باید رخ دهد، را به انجام برساند، باید کمیته‌های آن فعال شود.
 
وی در ادامه سخنان خود با اشاره به طرح لیگ دانش‌آموزی "جِت" که قرار است با همکاری جبهه مردمی انقلاب اسلامی و آموزش و پرورش در مدارس استان و با هدف جهاد تبیین انجام شود گفت: سال گذشته وقتی آن شرایط را درک کردیم متوجه شدیم که نیازمند طراحی الگوهای جدید برای ارتباط و تعامل با دانش‌آموزان هستیم.
 
رئیس شورای فرهنگ عمومی استان همدان با تاکید براینکه باید الگوهای جدیدی از گفت‌و گو  و تعامل با دانش آموزان طراحی شود ادامه داد: روش فعلی برای ارتباط با دانش آموزان کافی نیست از این رو لازم است در کمیته های مختلف شورای فرهنگ عمومی از ظرفیت جامعه شناسان، روانشناسان و ... استفاده کنیم تا راهکارهای جدید برای تعامل با نسل جدید را طراحی کنند.
 
وی درباره وضعیت اردوگاه های فرهنگی- تربیتی همدان با بیان اینکه در بحث اردوگاه‌ها اتفاقات خوبی رخ داده اما کافی نیست گفت: در شورای فرهنگ عمومی مصوب شد در اردوگاه ها مربیان تعلیم دیده مستقر شوند تا بتوان از ظرفیت آنها استفاده کرد که این اتفاق رخ نداده است.
 
شعبانی با بیان اینکه دشمن در حال طراحی برای اول مهر است افزود: امیدو‌ارم طرح‌هایی مانند لیگ دانش آموزی (جت) جدی گرفته شود.
 
علی رضا قاسمی فرزاد استاندار همدان نیز در این جلسه درباره لیگ دانش آموزی جت ادامه اظهار کرد: نظام استکباری سرمایه‌گذاری کلانی روی دانش‌آموزان داشته است از این رو ما نیز باید برای فردای بهتر ایران اسلامی سرمایه‌گذاری مضاعفی داشته‌ باشیم.
 
وی با بیان اینکه این طرح وطرح‌های مشابه باید پر کننده اوقات فراغت دانش‌آموزان باشد به گونه ای دشمن نتواند روی اوقات دانش آموزان سرمایه‌گذاری کند گفت:‌ باید دانش آموزان از نظر تفریحات سالم و  مباحث فکری تغذیه خوبی داشته باشند.
 
انتهای پیام/
https://farhang.masjed.ir/u/1bet
ایمیل را وارد کنید
تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید