یکشنبه / ۲۳ مهر ۱۴۰۲ / ۰۸:۱۷
سرویس : مسجد خبر
کد خبر : ۳۸۴۲۴
گزارشگر : ۶۹۱
سرویس مسجد خبر
با تلاش محمد حسین بیننده دهاقانی صورت گرفت

کسب رتبه اول المپیاد بین المللی روسیه ۲۰۲۳

محمد حسین بیننده، از جوانان و نمازگزاران مسجد جامع نیاوران، رتبه اول در المپیاد بین المللی روسیه ۲۰۲۳ را کسب کرد.

(یکشنبه ۲۳ مهر ۱۴۰۲) ۰۸:۱۷

به گزارش سرویس مسجدخبر پایگاه تخصصی مسجد؛ در المپیاد بین المللی امنیت مالی که در سوچی روسیه از ۱ تا ۶ اکتبر مصادف با ۹ تا ۱۴ مهر ماه برگزار شد، محمد حسین بیننده دهاقانی دانشجوی کارشناسی ارشد مطالعات شبه قاره هند در دانشکده روابط بین الملل وزارت امور خارجه جمهوری اسلامی ایران، توانست به مقام اول دست یابد. در این المپیاد ۱۰۰۰ دانشجو از ۴ قاره جهان و از ۱۹ کشور جهان شامل جمهوری اسلامی ایران، روسیه، چین، بلاروس، آفریقای جنوبی، نامیبیا، الجزایر، برزیل، پاکستان، تاجیکستان، قرقیزستان، قزاقستان، هند، کوبا، ونزوئلا، ویتنام، ارمنستان، ترکمنستان، ازبکستان و…حضور داشتند. این المپیاد در سطح بسیار بالایی برگزار شد. به گونه ای که علاوه بر ولادمیر پوتین رئیس جمهور فدراسیون روسیه، وزیر علوم روسیه، مدیرعامل روسفین مانیتورینگ(مسئول اقتصاد امنیتی روسیه)، یوری چوخانچین، رئیس بانک PSB(Promsvyazbank) روسیه، پیتر فرادکوف، مسئولین بانک های مختلف روسی، معاون اقتصادی وزیر امورخارجه روسیه، رئیس دانشگاه رودن مسکو، اولیگ یاستریبوف، رئیس جمهور منطقه فدرالی سیروس، سفیران کشور های مختلف و مسئولان گاز پروم حضور داشتند.

 

در این المپیاد بیش از ۸۰ همایش با حضور مسئولان بالارتبه روسی و اساتید مختلف برگزار شد.


دانشجویان ایرانی حاضر در این المپیاد توانستند شگفتی بیافرینند و مقام های اول تا سوم را از آن خود کنند. از ۷ دانشجوی ایرانی حاضر در این المپیاد ۳ دانشجو موفق به کسب مدال گشتند که آقای محمد حسین بیننده دهاقانی دانشجوی دانشکده روابط بین الملل وزارت امور خارجه جمهوری اسلامی ایران، توانست به مقام اول دست یابد. لازم به ذکر است دیگر دانشجویان ایرانی نیز در مسابقات ورزشی این المپیاد حائز رتبه‌های برتر شدند.


شایان ذکر است المپیاد بین المللی امنیت مالی یک المپیاد سالانه در بالاترین سطح ممکن است که به نمایندگی و با نظارت مستقیم رئیس جمهور فدراسیون روسیه ولادیمیر پوتین برگزار می شود. این المپیاد توسط وزارت علوم و آموزش عالی فدراسیون روسیه، سرویس فدرال نظارت مالی، وزارت آموزش و پرورش فدراسیون روسیه، سازمان های آموزشی که بخشی از موسسه شبکه بین المللی در زمینه مالی برگزار می‌شود.


هدف از این المپیاد، افزایش سواد اطلاعاتی، مالی و حقوقی نسل جوان، جستجوی جوانان مستعد، فعالیت های آموزشی، شناختی و پژوهشی در زمینه امنیت مالی است.

 

ایران برای اولین بار عضو این المپیاد شد و بار اول در این المپیاد شرکت کرد و با گرفتن بالاترین نمرات از سمت محمد حسین بیننده دهقانی، از بین ۱۹ تا کشور، برنده‌ی این المپیاد محسوب شد.

 

گفتنی است؛ در روز پنج شنبه ۲۰ مهر ۱۴۰۲ بعد از نماز مغرب و عشا طی مراسمی از جناب آقای محمد حسین بیننده به خاطر کسب رتبه اول در المپیاد بین المللی ۲۰۲۳ روسیه توسط امام جماعت محترم مسجد جامع نیاوران تقدیر بعمل آمد.


پایان پیام/ 

https://farhang.masjed.ir/u/1c7F
ایمیل را وارد کنید
تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید